چهارمین همایش انجمن لکنت ایران

درمان لکنت
خبرهای انجمن :
  • چهارمین همایش انجمن لکنت ایران در 18 دی ماه 1393 در راه است....
  • شماره سامانه پیامکی انجمن لکنت ایران 30007227001506 - "اخبار رسمی انجمن تنها از این سامانه اطلاع رسانی خواهد شد"
  • به دلیل احترام به حریم خصوصی کاربران، امکان مشاهده فعالیت افراد آنلاین از انجمن حذف شد
  • با هدف رفاه کاربران انجمن، امکان مشاهده لیست موضوعات مشابه هر موضوع، در پایین هر تاپیک افزوده شده است

Powered By MyBBIran.com - Hamed

ارسال پاسخ 
پسر 27 ماههی من صحبت نمیکنه کمکم کنید plz!
نویسنده پیام
masiha joon
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 2 ارسال

ارسال: #1
پسر 27 ماههی من صحبت نمیکنه کمکم کنید plz!
با سلام خسته نباشید به همه عزیزان . من یه پسر 2 سال و 4 ماهه دارم که از 6 ماهگی هم مهد کودک میرفته چون خودم شاغل هستم . پسر من خیلی شیطونه ، اصلا به درد واکنش بد نشون نمیده ، نه اینکه دردش نیاد اما از ضبات خیلی محکم هم گریه و جیغ نمکنهو نمیزنه . محبت رو هم بلده و کاملا درک میکنه که بهش چی گفته میشه اما بیشتر از 2 جمله : اب بده و سی دی بذار و کلمه هایی که زیاد مفهوم نیستن و اونهایی هم که مفهومند فقط من و پدرش که باهاش هستیم و می دونیم درک می کنیم . پسر من هر چیزی رو که دوست داره میگه و چیز رو که بهش اصرار کنیم نمیگه . مثلا سلام رو هر چی میگم تکرار کن و بگو اصلا اما اسم پدرش که مسعوده رو قشنگ میگه و همیشه پدرش رو با اسم کوچیک صدا میکنه، چاکلز رو میگه ، اسم شخصیت محبوب کارتونیش سوزانه رو میگه اما شرک واضح نمیگه و ... .
حلال از شما راهنمایی میخوام که آیا نیاز به گفتار درمانی داره ؟ آیا رفتارهاش طبیعیه یا ...؟ در ضمن پسره من مرتب cd نگاه میکنه و اون هم نه همه سی دی ، سی دی های خاصی که دوست داره ولی کارتونهای تلویزیون رو اصلا. آیا این زیاد تلویزیون نگاه کردن میتونه عاملش باشه ؟
ازر راهنماییتون ممنونم . موفق و پیروز باشید : محمدی
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۴:۴۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Dabir
دبیر انجمن
دبیر انجمن

سپاس ها 14188
سپاس شده 18231 بار در 1981 ارسال

ارسال: #2
RE: پسر 27 ماههی من صحبت نمیکنه کمکم کنید plz!
مادر مهربان سلام
مسلما مراجعه به گفتار درمانی و مشورت با متخصص فن ، بسیار مفیده و توصیه می کنم به عنوان بازی مدرسه و نه پزشک ، به گفتار درمان مراجعه کنید...
راهنمایی ها ی تخصصی گفتار درمان می تونه برای والدین هم مفید باشه...

من درمانگر نیستم و امیدوارم درمانگران سایت اگه مطلب شما را خواندند نظر تخصصی بدهند اما تجربه شخصی ام را می گم
پسر من هم یه کارتون ویدیویی داشت که تو سن پسر شما هر روز صبح اون را میگذاشت و تا تمام نمی شد از کنار تلویزیون بلند نمی شد...
بچه وقتی منظورش را با کلمات ناقص یا اشاره می رسونه شاید خیلی نیاز به صحبت کردن حس نکنه
اما عصبی کردن او هم برای وادار کردنش به صحبت مسلما غلطه
می شه پیشنهاد کرد اگه بچه به آب اشاره کرد ، با تکرار واضح و شمرده کلمه آب توسط والدین ، منظورش را با کلمه بیان کنید و اگه کلمه ای را گفت با تشویق کلامی و نوازش ، پاداش مناسب به تجربه اش بدهید...

تکرار می کنم نظرات شخصی ام را با گفتاردرمان چک کنید و برای مراجعه به گفتار درمان حاجت هیچ استخاره نیست...
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ عصر
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558
سپاس شده 3376 بار در 748 ارسال

ارسال: #3
بچه هایی که موی بلندی هم دارند دیرتر به حرف میان و بعضیا توصیه می کنند موی بچه کوتاه نگه داشته بشه، حالا صحت علمی این موضوع رو نمی دونم.

خدایا شکرت.
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۶:۳۶ عصر
majid192003
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 558
سپاس شده 3376 بار در 748 ارسال

ارسال: #4
تکراری

خدایا شکرت.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۶:۳۹ عصر، توسط majid192003.)
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۶:۳۶ عصر
تبسم
عضو انجمن
کمیته های اجرایی

سپاس ها 3546
سپاس شده 763 بار در 93 ارسال

ارسال: #5
با سلام خدمت خانم محمدی
با توجه به مواردی که فرمودید نیاز است که به متخصص گفتاردرمانی مراجعه کنید
و با توجه به سن فرزندتان، اکنون بهترین زمان برای مراجعه است و احتمالا فقط نیاز به یک جلسه مشاوره هست!
و گفتاردرمان به شما روش هایی را می آموزد که با انجام آنها به فرزندتان کمک کنید.
با اقدام به موقع میتوان از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کرد. و درمان در این مقطع آسان تر و سریع تر است.
توصیه میکنم در کنار مراجعه به گفتاردرمان، به متخصص روانپزشک اطفال نیز مراجعه کنید
البته هیچ کدام جای دیگری را نمی گیرند و مراجعه به هردو لازم است.
ممنون از مادر گرامی که با آگاهی و اقدام به موقع بیشترین کمک را به فرزندش می کند.
(گفتاردرمانگر)
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۰۸:۵۴ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Abbas
مدیر فنی سایت

سپاس ها 22253
سپاس شده 17802 بار در 2123 ارسال

ارسال: #6
Information RE: پسر 27 ماههی من صحبت نمیکنه کمکم کنید plz!
خوب وجود این تاپیک باعث شد منم یه سری حرفا برا گفتن داشته باشم
من هم برادری دارم، که الان حدودا 4 سالشه (دقیقا 3سال و 5ماه) ، اما بجز چند کلمه محدود که بعضی از اونا رو هم نصفه نیمه میگه، چیز دیگه ای بلد نیست بگه، واقعیت ماجرا وقتی مشخص میشه که پسر همسایه بقلیمون با برادر من 7روز اختلاف سنی داره، اما اون کجا و این کجا ...، ما که همسایه ایم از دست حرف زدنهای زیادیش خسته شدیم، اما داداش من ...

اتفاقا برای مدتی هم دو تا کارتون خاص رو شبانه روزی نگاه میکرد، بنظر خودم که تازه همون کارتون ها باعث شدن که چند کلمه بیشتر یاد بگیره، از وقتی که اون کارتون ها رو هم نگاه نمیکنه، اون چند کلمه رو هم که جدید یاد گرفته بود، دیگه تکرار نمیکنه

مادرم میگه احتمالا چون توی خونه هم سن و سال نداره و هم صحبت نداره، هنوز بلد نیست حرف بزنه، ولی من میگم مگه میشه؟! پس بچه هایی که تک فرزندن چطوری یاد میگیرن، خوب از لابلای حرفای والدینش، اینم باید اونجوری یاد بگیره دیگه

عاشق شوید و بلند همتی را پیشه خود سازید
زیرا این ها بال های نیرومندی هستند که شما را به قله های بلند کامیابی می رسانند
"یوهان ولفگانگ گوته"

....
....
در مسیر پیشرفت (عباس)
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۱۱:۳۸ عصر
LAILA556
عضو انجمن

سپاس ها 24322
سپاس شده 27616 بار در 3400 ارسال

ارسال: #7
خانم مسیحا
بادانش کمی که من دارم .نگران نباشیدبتدریج البته با تشویق بهتر میشه باهاش زیاد حرف بزنید اما اونو وادار به حرف زدن نکنید
از درمانگرهای سایت (تبسم و خانم درمانگر)بهره بگیرید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲۴-۱۳۹۰ ۱۱:۴۶ عصر، توسط LAILA556.)
۵-۲۴-۱۳۹۰ ۱۱:۴۴ عصر
masiha joon
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 2 ارسال

ارسال: #8
سلام دوستان . ممنون از راهنمایی ها و نظرات دلگرم کننده تون . چشم به هردو مراجعه میکنم اما حقیقت اینه که واقعا نگرانشم . در ضمن یه نکته ی جالب بگم و اینکه پسر من فقط با آقایون رابطهی خ.بی داره . یعنی اگه جایی یا مجلسی بریم که همه خانوم باشن عمرا پاشو بذاره و مرتیب میگه ببیم یعنی بریم. خیلی حرفه که بچه تو این سن جنسیت ها رو تشخیص بده . حالا اگه ممکنه آدرس یه گفتار درمانی خوب رو هم میشه بهم بدید و همینطور یک روانشناس کودک . ممنون میشم از لطفتون .
موفق و پیروز باشی : محمدی
۵-۲۵-۱۳۹۰ ۱۲:۰۲ صبح
abtin-darmangar
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 6
سپاس شده 55 بار در 41 ارسال

ارسال: #9
سلام-مسیحا
من درمورد بزرگسال میتونم نظربدم-درموردبچه/5/2ساله شماکه میگه میونش بامادرش خوب نیست باید بگم اون آلان دوره رشد خود محوری روطی میکنه-اگه تو درک مفاهیم مشکلی نداشته باشه جای ناراحتی نیست/تو باید اونو وقتی خودش میخواد بیشتر تو بغلت بگیری حتی ببرش حمام بادست آرام ماساژش بده وبازبان مامانی بیشتر باهاش حرف بزن- بازور هیچکاری درست نمیشه/از نظرمتخصص کودک حتما"استفاده بکنید.بامید خوشحالی شما-آبتین
۵-۲۵-۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ صبح
به امید رشد
عضو انجمن
عضو انجمن

سپاس ها 210
سپاس شده 221 بار در 35 ارسال

ارسال: #10
با سلام خدمت شما. بنده دانشجوی کارشناسی ارشد روانشاسی بالینی کودک ونوجوان دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم. نکات مطرح شده توسط شما در مورد پسر عزیزتان مرا مشکوک به علایم اختلالات تکاملی دوران رشد نمود. عدم رشد زبان در دوران کودکی مشخصه بزرگی در مورد وجود مشکل در روند رشد کودک عزیز شما می باشد. لازم بذکر است خود اینجانب دارای لکنت زبان می باشم اما کودکان دارای لکنت زبان در زمینه صحبت کردن بسیار فعالتر از کودک شما در زمینه گفتار می باشد. لذا صمیمانه از شما خواستارم کودک دلبندتان را سریعاً نزد یک روانپزشک اطفال برده تا از اثرات بعدی جلوگیری به عمل آورید.
ارادتمند شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۱۵-۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ صبح، توسط به امید رشد.)
۷-۱۵-۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ صبح
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  لکنت در صحبت های تلفنی saeedn 8 495 ۵-۲۹-۱۳۹۳ ۰۷:۴۳ عصر
آخرین ارسال: saeedn
  با کی تمرین کنیم: کمکم کنید ali shokrali 16 507 ۵-۲۹-۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: ali shokrali
  کمکم کنید نیایش 6 672 ۹-۱۵-۱۳۹۲ ۰۲:۵۲ عصر
آخرین ارسال: dani_entj1
  يعني چي صحبت حتي با لكنت !!!! faramarzi 0 667 ۹-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۵۹ عصر